Star Wars Rebels

Seria filmów Gwiezdne Wojny to niewątpliwie rzecz kultowa. Od lat skupia w kinach i przed telewizorami (czy też ekranami komputerów) setki, tysiące a może nawet miliony widzów. Film stał się również ogromną inspiracją dla różnych produktów dedykowanych fanom serii. I tak powstały różne przedmioty jak na przykład kubki, poduszki, notesy z postaciami z Star Wars, ale również książki, komiksy, gry planszowe i karciane. I to tej ostatniej będzie dotyczył ten artykuł. Star Wars Rebels - czyli gra karciana inspirowana Gwiezdnymi Wojnami, stworzona przez fanów tej produkcji.

Czym jest gra karciana Star Wars Rebels?

Gra ta jest jedną z produkcji z serii Shuffle. Natomiast czas trwania jednej rozgrywki to około 15 minut. Gra przeznaczona jest dla 2 lub 4 osób od 7 roku życia – mniej tez można, o ile dziecko będzie chciało i rozumiało zasady. W pudełku gry znajdziemy: 20 kart rebeliantów, 20 kart postaci Imperium, 16 dwustronnych kart terytorium, a do wersji rozszerzonej – jeszcze 12 kart postaci oraz 20 kart mocy.

JAk grać w grę Star Wars Rebel?

Celem gry jest podbicie czterech terytoriów oraz późniejsze przejęcie nad nimi kontroli, a można to zrobić jedynie wygrywając bitwy. Najpierw gracze wybierają między sobą którą ze stron konfliktu będą w tej rozgrywce. Później dokładnie tasujemy karty postaci i tworzymy stos rebeliantów oraz ich rezerwę. I tak samo robimy z kartami sił Imperium. Z całkiem innego - osobnego stosu kart wyciągamy dwie karty terytorium, to o nie będziemy walczyć. Na kartach postaci możemy zauważyć symbole, naszym zadaniem jest dopasowanie symboli z naszych kart do tych z karty terytorium, jeśli wszystkie lub część symboli są takie same, to możemy atakować. Gra kończy się gdy jeden z graczy kontroluje cztery ziemie. Natomiast w grze dla 4 osób gramy w zespołach.

Wykonanie gry Star Wars Rebel

W mojej opinii karty do gry są wykonane w dobrej jakości, z ładną grafiką. Nie jest ona jednak w żaden sposób wyjątkowa. Nazwałabym ją raczej standardową lub przeciętną.

Podsumowanie

Dużym plusem gry jest czytelność i prostota kart, dzięki czemu możemy szybko opanować zasady i grać gdzie chcemy i z kim chcemy. Idealna na początek przygody z takimi grami i klimatami, sprawdzi się jako narzędzie, żeby polubić klimat opowieści, a dla miłośników serii Gwiezdne Wojny jest to zapewne kolejny przyjemny gadżet. W mojej opinii ta gra jest warta zakupu i na pewno chętnie sięgniemy po nią jeszcze nie raz. A sama dumnie będzie się prezentować w naszej biblioteczce z grami.

Autor