Star Wars - Imperium atakuje

Gra Star Wars - Imperium atakuje to zdecydowanie gra dla wszystkich fanów serii Gwiezdnych wojen, ale moim zdaniem nie tylko, jest to również świetna gra planszowa z elementami strategii, poruszająca wyobraźnię i dostarczająca graczom wielu emocji. Jak możemy nie zagrać gdy los galaktyki spoczywa w naszych rękach?

Łatwiej będzie nam grać jeśli oglądaliśmy film, ale jeśli nie oglądaliście to oto krótkie wprowadzenie: Trwa galaktyczna wojna domowa. Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci potęga Imperium Galaktycznego jest zagrożona. Wysyłane w najdalsze zakątki galaktyki legiony szturmowców dbają o umocnienie reżimu, podczas gdy rebelianccy agenci na każdym kroku starają się pomieszać im szyki. Wbrew przeciwnościom losu, przy każdej nadarzającej się okazji wciągają siły Imperium w walkę o wolność w galaktyce…

Tryb kampanii

Jest to jeden z wariantów jaki oferuje nam gra Star Wars, w którym maksymalnie pięciu graczy rozgrywa połączone fabularnie misje. Jeden z graczy dowodzi jednostkami Imperium Galaktycznego, a pozostali gracze stają się bohaterami Rebelii, a postacie będą rozwijać się wraz z kolejnymi rozdziałami historii.

Tryb konfrontacji

Drugi wariant gry jaki oferuje nam Star Wars - Imperium atakuje to konfrontacja. Misje w tym wariancie gry pozwalają dwóm graczom zmierzyć się w bezpośredniej walce, a gracze tworzą w tym wariancie gry własne oddziały należące do Imperium, Rebelii lub są to oddziały najemnych sił. Każda z misji w tym wariancie ma inne założenia i cele.

Dodatkowe zestawy

Dodatkowo, jako taki smaczek dla fanów i ciekawa rozbudowa gry w podstawowym zestawie Star Wars: Imperium Atakuje dołączone zostały dwa zestawy sojuszników: Luke’a Skywalkera oraz Dartha Vadera. Znajdziemy więc w grze plastikowe figurki, oraz nowe ciekawe misje dla obydwu wariantów gry, które jednak będą skupiać się na tych dwóch postaciach.

Co zawiera gra?

W pudełku znajdziemy 34 plastikowe figurki, 11 kości, 6 arkuszy bohaterów, 1 wskaźnik rundy, karty gry, 60 naklejek identyfikacyjnych, 59 kafelków planszy, i żetony. A także 4 plastikowe podstawki, książeczki zasad oraz figurki Luke Skywalkera i Darth Vadera.

Podsumowanie

Podczas samych misji zaprojektowanych w grze, gracze będą walczyć o osiągnięcie określonego celu, a każda z proponowanych misji będzie wymagać od graczy przede wszystkim umiejętności myślenia strategicznego, zaplanowania taktyki, cierpliwości, wyobraźni i logicznego myślenia. Ale jestem przekonana, że gra przyniesie wam wiele emocji i radości. A na graniu w Star Wars: Imperium atakuje spędzicie nie jedną godzinę i nie jeden wieczór czy nawet noc, wraz z przyjaciółmi i znajomymi.

Autor