Star Wars i przegląd gier

Każdy fan Gwiezdnych Wojen ma na pewno jakieś gadżety związane z filmem, a to figurki, kubki, a to pościel, a może jakiś notatnik lub długopis. Dostępne na rynku są również książki i komiksy ale my dziś skupimy się na grach niekomputerowych związanych z serią Gwiezdnych Wojen. Gry mają taką fajną właściwość, że łączą pasję do filmu z aktywnością własną i możliwością przeżywania tych wszystkich wspaniałych przygód osobiście, a także pozwalają na dzielenie się tą radością ze znajomymi.


Star Wars: Imperium vs Rebelia

Jest to gra karciana, przeznaczona dla dwóch graczy, a każdy z nich przejmuje dowodzenie nad jedną ze stron konfliktu (czyli siłami Imperium lub Rebelią) i stara się pokonać przeciwnika poprzez zagrywanie odpowiednich kart. Każde zwycięstwo daje punkty a osoba która na koniec gry ma ich więcej wygrywa.

Star Wars X-wing

W tej grze dowodzimy nad kilkoma statkami wybranej przez nas strony konfliktu oraz próbujemy zniszczyć wrogie jednostki. Gracze mogą dowolnie wybierać statki do swojego oddziału, a w grze tej dodatkowo(co będzie niezłym kąskiem dla fanów) możemy odgrywać sceny jak z filmu.

X-wing-31

Cena tej gry jest dość wysoka - wszystko ze względu na wysoki poziom wykonania oraz samą jakoś tej gry. Zestaw startowy, zawierający podstawowe elementy do gry, instrukcję oraz dwa TIE Fighter i jednego X-winga, kosztuje około 135 złotych, natomiastkażdy mały statek to wydatek około 50 złotych. Gra jednak jest tego warta, ma wspaniały klimat, który wręcz wylewa się ze stołu i wysoką jakość figurek.

Star Wars: Atak Imperium

Gra „Star Wars: Atak Imperium” oferuje nam dwa rodzaje gry: kampanie, w której gracze wcielając się w bohaterów Rebelii walczą z Imperium, wykonując misje, oraz rodzaj bitw, w którym obie strony walczą ze sobą o punkty zwycięstwa poprzez niszczenie jednostek wroga. Gra ta wymaga od gracza umiejętności strategicznego i taktycznego myślenia, a także cierpliwości bo jedna rozgrywka może trwać około 240 minut.

Star Wars Gra Karciana LCG

Ta gra to zdecydowanie propozycja dla doświadczonych graczy, oraz osób z dużym zasobem gotówki. Ponieważ kupując dany zestaw lub dodatek, otrzymujemy od razu maksymalną ilość kart, jakie możemy użyć w budowanej przez nas talii, przez co każdy gracz dysponuje taką samą ilością kart i wtedy reszta gry zależy wyłącznie od umiejętności gracza i jego strategii. W tej grze gracz wciela się w rolę jednej wybranej grupy: Rebelii, Przemytników, Jedi, Marynarki Imperialnej, Łowców Nagród lub Sithów. A dązymy do zdobycia kart celów, które znajdują się w strefie przeciwnika.

Autor