Star Wars: Imperium Assault

Star Wars: Imperial Assault jest grą taktyczną z figurkami i z “opcją” kooperacji przygodowej przeznaczona dla 2-5 graczy.

Zawartość gry Star Wars: Imperial Assault

NA zawartość gry składają się przede wszystkim figurki bohaterów Rebelii oraz sił imperium, takich jak m.in. szturmowców, czy też droidy. Kolejnym elementem są dwustronne kafle planszy oraz zestaw kolorowych kości ze specjalnymi oznaczeniami. Poza tym w pudełku gry znajdziemy również kilka stosów z kartami, sześć postaci oraz żetony i znaczniki. Dodatkowo wraz z grą dostajemy również 4 książeczki z zasadami.

Wykonanie gry Star Wars: Imperial Assault

Cała gra w mojej opinii została wykonana na bardzo wysokim poziomie. W sposób który pozwala graczom na kompletne wczucie się w klimat i atmosferę serii Gwiezdnych Wojen.

Jak grać w grę Star Wars: Imperial Assault

Na samym początku, zanim gracze rozpoczną pierwszą partię muszą wybrać swoje role, jeden z nich musi dowodzić siłami Imperium, a pozostali gracze grają po stronie Rebelii. Gra jest bardzo rozbudowana i rozegranie całej kampanii ze wszystkimi poszczególnymi misjami może zająć nawet wiele godzin. Powinniśmy się więc dobrze zastanowić nad wyborem.

Następnie jeszcze przed rozpoczęciem gry trzeba przygotować się do rozgrywki, a więc: wybrać i złożyć odpowiednie kafelki, porozkładać znaczniki, posortować karty i wybrać oddziały. Gracze na przemian mają ruch w którym mogą wykonać dwie akcje z dostępnych: ruszyć jednostkami na planszy, zaatakować wroga, regenerować siły, zrobić akcje specjalną, lub mieć jakąś interakcje z planszą.

Rozegranie pojedynczego scenariusza trwa około 50-80 minut, a po zakończeniu każdego scenariusza gracze otrzymują punkty doświadczenia i mogą kupić nowe przedmioty oraz umiejętności lub dodatkowe karty.

Podsumowanie

Star Wars: Imperial Assault jest genialną grą na wiele godzin, bogatą w różnorodność elementów, i zmuszających nas do podejmowania wielu taktycznych i strategicznych decyzji. Grafika w wykonaniu kart i plansz jest na naprawdę najwyższym poziomie. Ta gra to zdecydowanie pozycja obowiązkowa w biblioteczce, każdego fana serii Gwiezdnych Wojen ale nie tylko ponieważ każdy kto jest miłośnikiem gier strategicznych i zmuszających nas do myślenia będzie z niej zadowolony. Największe zalety jakie dostrzegam w tej grze to tak zaprojektowana kampania, że oferuje praktycznie kilkadziesiąt godzin świetnej rozrywki, wysoka jakość wykonania, i prawdziwy klimat Star Wars. Dostrzegam jednak też wady i w mojej opinii są to przede wszystkim wysoki koszt gry i bardzo długi czas potrzebny na przygotowanie scenariusza i tym samym siebie do gry.

Autor