Star Wars Imperium vs Rebelia

Star Wars Imperium vs Rebelia jest to niewielka gra karciana inspirowana oczywiście serią Gwiezdnych Wojen, wydaną w 2014 roku przez wydawnictwo Galaktyka. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób w wieku powyżej 10 lat, a czas jednej rozgrywki to około 60 minut. Omawiana gra jest podobna w zasadach gry do innego tytułu a mianowicie: Zimna wojna: CIA vs KGB. Gra Star Wars Imperium vs Rebelia została zaprojektowana przez Sebastiena Gigaudaut oraz Davida Rakoto przy współudziale Nikki Valensa. Gra ta składa się z

Co znajduje się w opakowaniu gry?

W nie dużym pudełku znajdują się w sumie 82 karty, 16 znaczników wpływu, jeden znacznik równowagi oraz oczywiście instrukcja. Karty możemy podzielić na kilka rodzajów: 24 karty wydarzeń, po 24 karty dla gracza pięć identycznych kart strategii.

Jakość gry Star Wars Imperium vs Rebelia

Wydanie jest na naprawdę dobrym poziomie jakościowym, papier z którego wykonane są karty jest dobrej jakości, a grafika na kartach jest bardzo wyraźna i po prostu ładna. Cała gra sprawia wrażenie porządnego wykonania, i chyba tak jest w rzeczywistości.

Jak grać w tą grę?

Każdy z graczy dowodzi jedną z frakcji, rozgrywka więc zaczyna się od wyboru stronnictw: sił Imperium lub Rebeliantów. Strony dysponują identyczną talią kart zasobów różniącą się tylko grafikami, odpowiednimi dla każdej z frakcji.Każda z rund to swego rodzaju bitwa i próba zmierzenia się stron z wydarzeniami, które reprezentowane są również przez karty. Jeżeli uda nam się wyjść zwycięsko ze starcia i wydarzenie rozegra się po naszej myśli to zdobywamy określoną liczbę punktów, znaczników wpływów, a czasami jakiś specjalny efekt tego wydarzenia.

Podsumowanie

Star Wars: Imperium vs Rebelia gra wydawałoby się losowa i może w większości i taka jest, jednak kilka partii pokazuje, że jest z niej również bardzo sympatyczna i szybka gra taktyczna, która sprawdza się kiedy potrzebujemy gry do zagrania na szybko, lub na zakończenie spotkania z grami czy też dla tych mniej zaawansowanych graczy. Gra trwa tylko około godziny więc na takie okoliczności jest znakomita. Plusy jakie zauważyłam to dobre, ładne wykonanie gry, proste i łatwe zasady gry, świetnie wykonane i dobrane karty, i odpowiedni czas rozgrywki. Ostatnim oczywistym plusem jest cena gry , która wynosi około 50 zł. co uważam za niewielki koszt. Są też jednak minusy i jest to przede wszystkim to, że potyczki są dość nierówne, a gra czasami zdaje się być powtarzalna co odbiera jej urok. Podsumowując grę Imperium vs Rebelia mogę szczerze polecić jako alternatywa do ciężkich długich gier - to będzie coś protego i lekkiego.

Autor