Dobble w wersji Star Wars

Dobble jest grą która zyskała ogromną popularność - jest lekka, ma proste zasady i dostarcza dużo śmiechu i radości - czego więc chcieć więcej od gry? Świetne w tej grze jest to, że w Dobble może grać praktycznie każdy. Dobble ostatnio zaskakuje nas coraz to nowymi wersjami po klasycznej już wersji podstawowej doczekaliśmy się również wersji Star Wars inspirowanej sagą Gwiezdnych Wojen. Prawdziwa gratka dla fanów tej produkcji.

Jak grać w Dobble?

Jeśli jeszcze nigdy nie graliście w Dobble, to tutaj omówimy zasady gry. Gra Dobble przeznaczona jest dla 2 do 8 osób. Ale z własnego doświadczenia powiem, że gra w Dobble jest tym fajniejsza im więcej osób w nią gra. Gra sprawdza przede wszystkim nasz refleks, spostrzegawczość oraz szybkość myślenia i reakcji.

Co składa się na grę Dobble Star Wars?

Dobble to małe metalowe pudełeczko, w którym znajdziemy instrukcje a w niej 5 przykładów mini-gier, spis symboli oraz 55 okrągłych kart. Na każdej karcie mieści się osiem różnych symboli o różnym ułożeniu i wielkości i każda karta ma zawsze jeden wspólny symbol z każdą inną dowolnie dobraną kartą. Z tym łączy się cel tej gry. Gracz musi odnaleźć symbol który łączy dwie karty (zależnie od wybranej mini gierki). Zwycięzcą zostaje ten gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart lub zdobędzie największą ich ilość.

Wykonanie gry Dobble Star Wars

Pudełko jest metalowe - trwałe i genialnie zaprojektowane: Darth Vader na czerwonym tle i kultowy napis „Star Wars” robi klimat już na samym początku. Karty są okrągłe i dość cienkie, ale za to wytrzymałe. Grafika na wysokim poziomie - ogólnie wykonanie uznaje za bardzo dobre.

Podsumowanie

Dobble w wersji Star Wars to dokładnie ten sam tytuł, podany jednak w nowej oprawie. To od was zależy, czy kupicie tę edycję, czy może oryginalną. Bo Dobble w swojej kolekcji musi mieć każdy prawdziwy fan gier, to rzecz oczywista! Natomiast edycja Star Wars dla fanów Gwiezdnych Wojen to na pewno duża gratka i już samo oglądanie symboli, przypominanie sobie nazwy, kojarzenie z którego filmu pochodzi lub przypominanie sobie jakiejś konkretnej sceny to już świetna zabawa. Gra wymaga znajomości symboli na kartach a nie wszystkie są oczywiste, warto więc przed jej rozpoczęciem przejrzeć karty, i nazwać wszystkie symbole lub może w ramach przypomnienia obejrzeć jeszcze raz całą sagę Gwiezdnych Wojen? Ja osobiście grę polecam, tym bardziej że jej koszt to około 50 złoty i uważam że to bardzo niewygórowana cena jaką zapłacimy za ogromną dozę rozrywki, zabawy i salwy śmiechu.

Autor