Jak grać w Star Wars: Rebelia?

W Star Wars: Rebelia gracze będą mogli wcielić się w rolę ulubionych bohaterów Gwiezdnych Wojen i pokierować armią Imperium lub rozproszonymi siłami Rebelii.

Grają jako Rebelianci musicie wiedzieć, że nie poradzicie sobie w otwartym starciu z Imperium, dlatego Rebelia ukrywa swoją bazę i próbuje nakłonić cała galaktykę do buntu. Siły Imperium natomiast nie spoczną, dopóki nie zgładzą ostatniego buntownika. Głównym zadaniem Imperium jest więc znalezienie i zniszczenie bazy Rebelii.

Instrukcja do gry zachęca nas takimi słowami: "Nastał czas wojny domowej. Ostatnie szczątki Starej Republiki zniknęły, zaś Imperium wprowadziło w galaktyce rządy strachu. Nowa stacja bojowa, Gwiazda Śmierci, jest wystarczająco potężna, by stłumić każdy opór. Mimo to jest jeszcze nadzieja. Garstka śmiałków postanowiła stawić czoła wrogowi. Ze swojej tajnej bazy rebelianci planują zadać Imperium decydujący cios i przywrócić wolność w galaktyce."

Zawartość pudełka z grą Star Wars: Rebelia

W dużym i dość ciężkim pudełku znajdziemy: 2 książeczki z zasadami - pierwszą z zasadami wprowadzającymi a drugą z kompletnymi zasadami, dwuczęściową planszę od gry, 15 kart celów, 68 kart misji, 25 kart liderów wraz z podstawkami, 3 znaczniki zniszczonych układów, 2 karty graczy, znaczniki zniewolenia, poparcia Imperium, poparcia Rebelii, czasu i reputacji oraz żetony uszkodzeń i sabotażu. Następnie do gry dołączone jest również 7 pierścieni dodatków, 10 kości do gry, 30 kart taktyki i 34 karty akcji. A także na koniec, ale wcale nie najmniej ważne, w pudełku znajdziemy aż 153 plastikowe figurki.

Jak grać w Star Wars: Rebelia?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od przygotowania się od gry czyli powinniśmy zacząć od złożenia wszystkich elementów tego wymagających a następnie wybrania swoich stronnictw: Rebeliantów albo Siły Imperium. Następnie powinniśmy rozłożyć wszystkie plansze, karty i żetony zgodnie z instrukcją. Następnie wybieramy miejsce bazy i dobieramy karty początkowe.
Gra składa się z rund, a każda runda z trzech faz które muszą być zagrane w podanej kolejności: przydziału, dowodzenia, uzupełnień. Faza przydziału polega na przydzielaniu przez graczy swoich liderów do misji. Faza dowodzenia polega na rozpatrywaniu karty Misji oraz umieszczaniu liderów na planszy, oraz poruszaniu swoich jednostki i doprowadzeniu do walki. Faza uzupełnień to faza w której gracze mogą odzyskiwać liderów, dobierać karty Misji, wysyłać sondy zwiadowcze, oraz rekrutować nowych liderów i budować nowe jednostki. Gra kończy się gdy któreś ze stronnictw wygra.

Autor