Dobble Star Wars

Dobble to niezwykle popularna ostatnio gra skierowana i do osób dorosłych jak i dzieci oraz młodzieży, gra ta doczekała się już kilku odsłon. A także odsłony w wersji inspirowanej Gwiezdnymi Wojnami. Gra ta skierowana jest dla graczy powyżej 6 roku życia i może w nią grać od 2 do 8 osób, a jedna rozgrywka trwa około 10-15 minut.

Wykonanie gry

Dobble: Star Wars to kilkadziesiąt kolorowych kart z różnymi symbolami oczywiście wszystkie to symbole z sagi Gwiezdnych Wojen. Rysunki różnią się od siebie wielkością oraz położeniem. A zasada jest taka, że między każdymi dowolnie wybranymi dwoma kartami występuje zawsze jeden wspólny symbol. Dobble to raczej cienkie, ale mimo to wytrzymałe karty, niestety łatwo się brudzą.

Zasady gry

Wszystkie wersje gry Dobble opierają się na tym samym, czyli na znajdowaniu wspólnego symbolu między kartami. Zasady są bardzo proste, a gra ma kilka wariantów, jak zbieranie kart do siebie, podrzucanie innym czy gra drużynowa, dzięki temu każdy znajdzie idealną opcję dla siebie.

Gra w Dobble Star Wars w dwie osoby

Jako że Dobble: Star Wars to gra przede wszystkim imprezowa, to od razu możemy wnioskować, że lepiej sprawdzi się w większym gronie ludzi. Jednak również w dwie osoby Dobble daje radę, chociaż niekiedy może doprowadzić do konfliktu pokazując ewidentnie kto z pary jest bardziej spostrzegawczy i szybciej reaguje na symbole znajdujące się na kartach. Tak czy inaczej, jeśli jesteście fanami Gwiezdnych Wojen, to i we dwoje możecie się nieźle bawić przy tym tytule, ale zapraszając do siebie większe grono znajomych na wieczór z grami będzie to zdecydowanie dużo większa rozrywka i zabawa.

Ocena gry w Dobble w wersji Star Wars

Dobble: Star Wars mają jedną istotną cechę cieżko powiedzieć czy to zaleta czy wada, dla mnie osobiście była to wada: bez bardzo dobrej znajomości tematyki gry praktycznie nie da się w nią zagrać. JA obejrzałam wszystkie części Gwiezdnych Wojen co prawda tylko dwa razy ale dalej miałam problem z niektórymi symbolami, które trzeba było nazwać. Tak jak bez problemu nazwałam X-Winga, czy gwiazdę śmierci tak na przykład Wahadłowiec imperialny Tydirium nie był już dla mnie tak prosty do nazwania, a gra opiera się o odnajdywanie i nazywanie symboli. Warto więc o tym pamiętać decydując się na gre Dobble w wersji Star Wars. Chyba, że będzie to szalony fan Gwiezdnych Wojen. Dobble: Star Wars nie są więc tak uniwersalne jak ich podstawowa wersja ale po zapoznaniu się z symbolami są szybką i wesołą rozrywką, praktycznie dla każdego. Ja szczerze polecam zakup Dobble w tej lub innej wersji.

Autor